2013 m. rugsėjo 4 d., trečiadienis

Patarimai kuriant reklaminių leidinių maketą


Nesvarbu ką Jūs kuriate, vienkartinį skelbimą renginiui, pozicionuodamas savo smulkų verslą, ar kuriate didelę ir organizuotą reklaminę kampaniją, yra šeši pagrindiniai paratimai, teikiant maketavimo paslaugas ir kuriant spausdintinės reklamos maketą.
Kuomet priartėsite prie patarimo pažymėtu numeriu šeši, Jūs turėsite aštrų, sufokusuotą, ir intriguojantį maketą, paruoštą pristatyti pasauliui.

1.      Susikoncentruokite į:

Pirma, ką turite padaryti prieš pradedant kurti savo reklamą, įsitikinti ar Jūsų visuomenei siunčiama žinutė apie produktą yra gerai suprantama. Ką Jūs parduodate, produktą, paslaugą ar prekinį ženklą? Neeikvokite savo laiko kurdami akį traukiantį reklaminį maketą, kurį visi prisimins, bet neprisimins dėl ko ir kam ši reklama buvo skirta.
Pasirinkite vieną ar dvi idėjas, kurios turėtų būti aiškiai matomos reklaminiame skelbime ir įsimintinos žiūrovui. Tai gali būti prekės ženklo pavadinimas, produkto paveiksliukas ar šūkis. Ar vienos, ar dviejų idėjų pakanka paaiškės tada, kuomet Jūs apsibrėšite, kiek vidutiniškai laiko užtrunka  potencialus vartotojas žiūrėdamas į Jūsų reklamą. Sutelkite dėmesį į pagrindines idėjas prieš pereidami prie tolimesnių.

2.      Nusipieškite eskizą
Apsvarstykite su kokiu eskizu kreipsitės į savo tikslinę auditoriją. Ar Jūsų tikslas patraukti loginio mąstymo žmones, kurie nori diagramų ir simetrijos? Ar Jūsų reklama orentuota į menininkus, kurie labiau vertina unikalų ar vaizduotę skatinantį dizainą.
Paimkite tuščią popieriaus lapą ir nupieškite idėją: kaip norėtumėte, kad Jūsų skelbimas atrodytų. Ar pagrindinis vaizdas ir įtaigus tekstas bus prieš nuotraukas ar už jų? Susikurti eskizą, kuris patrauktų Jūsų tikslinę auditoriją, galite netgi neturėdami tikslių nuotraukų ir tekstų.

3.      Sukurkite patraukiantį vaizdą

Vaizdas ar keli vaizdai Jūsų reklamoje yra tai, kas greitai patraukia žmonių dėmesį ir palieka neišdildomą įspūdį. Netgi gerai žinomi šūkiai „Just Do it“ ar „Žmonės kalba“ yra palaikomi stipriais vaizdais, kad išgauti maksimalią naudą iš reklaminės erdvės. Jūsų pasirenkami vaizdai turėtų būti paremti pagrindinės idėjos principais, kurią Jūs apsibrėžėt pirmame žingsnyje.
Atminkite, kad visi akcentai Jūsų skelbime turėtų grįžti prie tos pačios žinutės, kurią Jūs bandote iškomunikuoti. Pagalvokite, kokie paveikslėliai fiksuoja ir perduoda pagrindines idėjas apie Jūsų produktą ar prekės ženklą?

4.      Laikykitės vienos spalvos schemos

Ryškios spalvos gali būti gerai, bet jų vaivorykštė perkrauna maketą. Kuomet turite pasiruošę vaizdus, spalvų schemas kurkite aplink juos. Jei Jūs pabrėžiate moterį raudona suknele ir juodais batais, tekstą rašykite juoda ar raudona spalva.
Jei Jūs turite įmonės logotipą, pradėkite savo spalvų schemą kurti remiantis logotipo spalvomis. Spalvų nesuderinamumas - atstumia. Per daug spalvų, netgi jei jos tarpusavyje dera, nutrauks vartotojo dėmesį nuo Jūsų žinutės. Jūs taip pat galite derinti spalvų schemas prie Jūsų produkto ir patraukti auditoriją, suprasdami intuityvią reakciją, kurią žmonės turi skirtingoms spalvoms.

5.      Pasiūlymas trumpas, tekstas paprastas

Koks yra mažiausias žodžių skaičius, kuriuos Jūs galite panaudoti, kad galėtumėte išsiųsti savo žinutę? Tai turi būti Jūsų tikslas, dedant žodžius į savo reklaminį leidinį. Nepamirškite susikoncentruoti ties savo pagrindine idėja, apsibrėžta pirmame žingsnyje. Jei nukrypsite nuo pagrindinio taško, Jūsų žiūrovai galimai pamirš pagrindinę idėją, ar netgi jos nepasieks prieš užverčiant puslapį.
Gaukite maksimalią naudą iš teksto, atsižvelgdami į savo tikslinę auditoriją. Koks jų išsilavinimas? Ar yra tam tikrų išsireiškimų ar žargonų, kurie įtrauks žiūrovą arba nuginkluos juos? Jūsų tekstas turėtų būti pakankamai trumpas, kad atsitraukęs nuo reklamos galėtumėte tiksliai atsiminti parašytus žodžius.

6.      Sužadinkite poreikį ieškoti daugiau informacijos

Taigi, Jūs turite informacijos limitą, kurią galite patalpinti reklaminiame skelbime. Jūsų tikslas neturėtų būti istorijos apie įmonę papasakojimas ar produkto savybių detalizavimas. Jūsų tikslas įtraukti ir sudominti žiūrovą taip, kad jie norėtų ieškoti daugiau informacijos apie produktą.
Įsitikinkite, kad pateikėte tikslias nuorodas, kur galima surasti daugiau informacijos. Nurodykite el. svetainės adresą arba prekybos vietą, kuri puslapyje gerai matoma.

Svarbu suprasti, kad spausdintinės reklamos dizainas ar profesionalus maketavimas yra daugialypis procesas, reikalaujantis specifinių žinių ir patirties. Todėl, jei norite sukurti įtraukiantį ir veiksmingą maketą, pasikliaukite ne tik savo žiniomis, o pasikonsultuokite su profesionalais, kurie per savo darbo patirtį būtų sukūrę ne vieną sėkmingą maketą savo klientų reklaminėms kampanijoms.