2013 m. gruodžio 27 d., penktadienis

Nuorodos kaip pasigaminti išskirtinę brošiūrą



Prieš pradedant maketuoti, pirmiausia turite apsibrėžti kokią funkciją jūsų įmonėje brošiūra turi atlikti. Paprastai brošiūros funkcijos yra pristatyti verslą, produktus ar paslaugas. Brošiūros gali talpinti kur kas daugiau informacijos nei vizitinė kortelė, todėl jūs taip pat galite įtraukti papildomą kontaktinę informaciją: socialinės medijos kanalus (Twitter, Facebook, nuorodas į straipsnius ar kitą naudingą informaciją).

Žingsnis Nr. 1: Dizainas

Jei neturite galimybės pasisamdyti profesionalaus leidinių dizainerio, jūs galite pabandyti susimaketuoti brošiūrą savo jėgomis. Tam reikia pasirinkti tinkamą programą.
Standartinės brošiūros profesionalaus maketavimo programos rinkoje yra QuarkXPress 9 arba Adobe InDesign, kurių licencija kainuoja tūkstančius litų metams. Tačiau yra ir kitokių programų, kuriomis galima susikurti pakankamai profesionaliai atrodančias brošiūras smulkiam verslui.

"Microsoft Word" gal ir nėra idealus profesionaliai spaudai, tačiau galima šį tą pasidaryti, jei pasirinksite tinkamus šablonus. Nebūtina remtis „Word‘e“ numatytais šablonais - Microsoft's Office svetainė turi daugiau nei 80 nemokamųbrošiūrų ir bukletų maketų šablonų, kurie gali būti pritaikyti tiek Word, tiek Publisher programoms. Papildomai smulkiam verslui galite rasti nemokamų Word’inių brošiūrų šablonų HP svetainėje.

Mac vartotojai gali kurti patrauklias brošiūras Apple‘s iWork puslapiuose. Šie puslapiai turi įprastus šablonus, bet nemokamai galite parsisiųsti papildomus iWork šablonus, kuriuos rasite iWork Šablonų bloge.


Jei ieškote darbalaukyje publikuojamų maketavimo programų, išbandykite PagePlus Starter Edition programą. Ji yra nemokama, pasižyminti paprastomis puslapių šablonų susikūrimo galimybėmis, stulpelių srautu bei galimybėmis perkelti ir užrakinti tekstų laukelius ar paveikslėlius. Pilna „PagePlus” versija turi daugiau galimybių ir kainuoja apie 260 Lt ($100).

Taip pat internete galima rasti nemažai svetainių siūlančių mokamus brošiūrų šablonus. Kaip kuriose jų, galite rasti šimtus brošiūrų, bukletų ir kt. šablonų, kuriuos galite išsibandyti nemokamai ir tik po to įsigyti patinkantį. Taip pat daugumas šių puslapių siūlo keletą nemokamų šablonų, kuriuos galite atsisiųsti.

Žingsnis Nr. 2: Spauda

Jei nusprendėte spausdintis brošiūras pats, tokiu atveju geriausia turėti spausdintuvą su dvipusio spausdinimo funkcija pavyzdžiui, "HP Officejet 6000 Wireless. Sprendimas, spausdinti ant savo spausdintuvo ar ne, labiausiai priklauso nuo brošiūrų kiekio, kurį norite atspausdinti. Jei jums reikia daugiau nei 100 vnt. brošiūrų, tokiu atveju geriausiai pasikliauti spaustuve, kurios kaina gali būti kur kas optimalesnė (priklausomai nuo spausdinamo kiekio), nei spausdinant savo spausdintuvu. Taip pat spaustuvės papildomai atlieka lankstymo, susegimo ar siūvimo funkcijas, kas namų sąlygomis gali būti per sudėtinga ar netgi neįmanoma.


Norėdami sužinoti ar Jūsų spausdintuvas turi dvipusio spausdinimo funkciją, eikite į spausdintuvo parametrų (Properties) meniu ir suraskite pasirinktį, kuri pavadinta kažkas panašaus į „dvipusis spausdinimas“ ("Two-sided (Duplex) Printing") ar „spausdinimas ant abiejų pusių“. Jei negalite rasti tokių meniu parametrų, vadinasi jūsų spausdintuvas neturi dvipusio spausdinimo funkcijos arba jums reikia atsisiųsti papildomų tvarkyklių. Brošiūroms visuomet reikia dvipusio spausdinimo, todėl spausdintuvas su automatiniu dvipusisuspausdinimu sutaupytų jūsų laiką, kurį išeikvotumėte kiekvieną lapą pervertinėjant rankiniu būdu.

Automatinis spausdintuvas turintis dvipusio spausdinimo funkciją geriausiai spausdina ant 90  - 200 g popieriaus, bet taip pat gali spausdinti ir ant 250 g. popieriaus. 

Jei turite daugiau vertingų nuorodų šia tema, - pasidalinkite!
 

2013 m. gruodžio 23 d., pirmadienis

Būtiniausių spausdintinių priemonių maketavimo pagrindai smulkiam verslui


Socialinė žiniasklaida ir internetinė reklama smulkiam verslui yra tinkamos reklamos priemonės, tačiau nereiškia, kad reiktų atmesti spausdintinę medžiagą .

Profesionaliai atrodanti spausdintinė medžiaga yra būtina geram jūsų smulkaus verslo fiziniam įspūdžiui. Tačiau, gero dizainerio paslaugos ir leidinių profesionali spauda gali viršyti jūsų turimą biudžetą. Tokiu atveju, jūs galite maketuoti savo leidinius patys naudodamiesi nebrangiomis ar netgi nemokamomis, specialiai sukurtų šablonų programomis.Priklausomai nuo to, kokios ir kokio kiekio spausdintinės medžiagos jums reikia, jūs turite pasirinkti spaustuvę, kuri pagal verslo orientaciją ir reikiamus tiražus, pasiektų optimaliausią kainą (didelės spaustuvės paprastai nėra konkurencingos mažuose tiražuose ir atvirkščiai, mažos spaustuvės nepasieks geros kainos prie didelių tiražų).


Nepaisant to, jums nereikėtų skubėti pačiam kurti visos spausdintinės medžiagos, nes reikiamų priemonių ir spauda užima daug laiko. Todėl tai gali tapti brangu, jei nežinote ką ir kaip reikia daryti. Mes aptarsime tris objektus, nuo kurių galite pradėti. Tačiau idėja - pasisamdyti profesionalų dizainerį, tam tikra prasme yra geresnė. Aišku, jei galite sau leisti.



Reikalingiausios spausdintinės priemonės ir maketavimas

Pasaulyje, kuriame internetinis marketingas yra "karalius", sunku nustatyti, kurios spausdintinės priemonės yra būtinos ir kurios yra tiesiog medžių gadinimas. Tačiau yra trys pagrindinės priemonės, kurių reikia kiekvienam smulkiam verslui:

1.      Vizitinės kortelės. Nesvarbu, kokio dydžio yra jūsų smulkusis verslas, gero dizaino vizitinė kortelė sukuria profesionalumo įspūdį. Neskaitant skaitmeninės kontaktinės informacijos, vizitinė kortelė iki šių dienų yra vienintelis kontaktinės informacijos apsikeitimui būdas, nes niekas neketina saugoti servetėlės ant kurios užrašyta jūsų vardas ir telefono numeris.

2.      Brošiūros: gali pasirodyti atgyvenusi medžiaga, tačiau tai yra nepakeičiama marketingo priemonė, kurioje jūs galite santykinai mažoje erdvėje išdėstyti gausybę informacijos kartu su patrauklia grafika ir nuotraukomis?

3.      Firminiai gaminiai ir raštinės reikmenys. Ranka rašyti laiškai yra puiki priemonė sąveikai su klientais ar vartotojais. Kada tai jau tampa prekės ženklo vystymui, ranka rašytas laiškas ar raštelis su personalizacija ir puiku, tačiau ne visuomet efektyvu laiko prasme.

Kitos spausdintinės priemonės apima lipdukus, etiketes, naujienlaiškius, atvirlaiškius ir lankstukus. Lipdukai yra labai naudingi praktiškai „mąstantiems“ verslams, kadangi jūs galite juos panaudoti kaip atskiras rinkodaros priemones arba žymėti įvairius objektus, tokius kaip: lagaminus, pakuotes, dėžes ir pan.

Maketavimo pagrindai
Pirmas dalykas, kurio jums reikia prieš fiksuojant ką nors ant popieriaus yra logotipas. Jei jo dar neturite, pats laikas susikurti. Paskutinis etapas, kurį turite pereiti – jums nepriimtinų logotipų atrūšiavimas atrenkant juos iš 500 vizitinių kortelių.
Jei jūs neturite galimybės pasisamdyti profesionalaus dizainerio, apsvarstykite galimybę patalpinti skelbimą internete, pavyzdžiui "uždarbis.lt" ar pasisamdykite studentą (-ę) dizainerį (-ę) už kur kas mažesnį nei profesionalaus dizainerio biudžetą. Taip pat galite pasinaudoti užsienio praktika ir išbandyti tokias paslaugas kaip 99 Dizainai arba LogoTournament.
Šie įrankiai suteiks galimybę padaryti dizainų variantų varžybas ir iš visų galimų išsirinkti labiausiai patikusį. Tai gana paprasta: apibūdinkite savo projektą ir apibrėžkite sumą kiek esate pasiruošęs už tai mokėti (minimali suma yra 767 Lt už 99 dizainus ir 715 Lt už logotipų variantus). Tada dizaineriai, kurie pasirengę priimti jūsų kainos pasiūlymą, pradės kurti ir ruošti dizainų idėjas. Po savaitės jums reiks sureitinguoti dizainus ir palikti grįžtamąjį ryšį. Dizaineriai peržiūrės dizaino variantus iš naujo ir pakartotinai pateiks savo galutinius maketus. Konkurso pabaigoje, jūs išsirinksite jums patinkantį dizainą ir sumokėsite sutartą sumą nugalėtojui, arba atmesite visus variantus ir atsiimsite savo pinigus atgal.
Lietuvoje panašūs analogai šioms svetainėms galėtų būti dar tik besikuriantys tinklapiai maketų idėjoms keistis bbconnect .
Jei jūs nusprendėte kurti logotipą pats, geriausia naudoti vektorinės grafikos programą tokią kaip Adobe Iliustrator. Vektorinė grafika skiriasi nuo taškinės grafikos susidedančios iš pikselių. Vektorinė grafika susideda iš matematiškai tikslių taškų ir gerai prisitaiko prie įvairių dydžių. Vektoriniu pagrindu padarytas logotipas atrodys gerai, nesvarbu kokio dydžio jį bedarytumėte. Jei jūs privalote naudoti taškinę grafiką, tokiu atveju daryti didesnį dydį originaliam paveikslėliui yra geriau, nes jį bet kada galite sumažinti. 
Jūs taip pat galite pasinaudoti nemokamomis logotipo maketavimo paslaugomis tokiomis kaip Vistaprint or HP Marketsplash ar netgi namokamai parsisiųsti Logo Ease programą. Tik kuriant su šiomis programomis Jūsų logotipo galutinė išvaizda gali atrodyti neprofesioliai arba neišskirtinė.
Kai jau turite logotipą, jūsų internetinė ir spausdintinė medžiaga turi būti nuosekli. Tai nereiškia, kad jūs negalite šiek tiek pamaišyti elementų, tačiau logotipas ir naudojamas šriftas turi sutapti.

Nors mes kalbame apie popieriaus produktus, nepamirškite savo internetinių rekvizitų. Įkomponuokite savo internetinį adresą visur: vizitinėse kortelėse, brošiūrose, lipdukuose, įtraukite kuo daugiau informacijos, kuria norite pasidalinti Twiter, Facebook, LinkedIn ir pan.

Nesiliaukite stebinę
Skirtingai nei nuolat kintantis internetas, gerai sumaketuotos spausdintinės priemonės verslui, gali jums padėti padaryti tikrai neišdildomą įspūdį. Vizitines korteles, brošiūros ar firminiai gaminiai tai tik nedidelis kiekis spausdintinės medžiagos, kurią galite susimaketuoti pats arba pasisamdyti nebrangų šaltinį.

Prieš samdant spaustuvę, nepamirškite atsakingai patikrinti savo pirminius antspaudus. Taip pat atkreipkite dėmesį į vaizdo rezoliuciją (paprastai 300 pikselių viename kvadratiniame centimetre ar didesnė) ir paraštes (kur popieriaus kraštinės susijungia su jūsų tekstu ir vaizdais).