2013 m. gruodžio 27 d., penktadienis

Nuorodos kaip pasigaminti išskirtinę brošiūrą



Prieš pradedant maketuoti, pirmiausia turite apsibrėžti kokią funkciją jūsų įmonėje brošiūra turi atlikti. Paprastai brošiūros funkcijos yra pristatyti verslą, produktus ar paslaugas. Brošiūros gali talpinti kur kas daugiau informacijos nei vizitinė kortelė, todėl jūs taip pat galite įtraukti papildomą kontaktinę informaciją: socialinės medijos kanalus (Twitter, Facebook, nuorodas į straipsnius ar kitą naudingą informaciją).

Žingsnis Nr. 1: Dizainas

Jei neturite galimybės pasisamdyti profesionalaus leidinių dizainerio, jūs galite pabandyti susimaketuoti brošiūrą savo jėgomis. Tam reikia pasirinkti tinkamą programą.
Standartinės brošiūros profesionalaus maketavimo programos rinkoje yra QuarkXPress 9 arba Adobe InDesign, kurių licencija kainuoja tūkstančius litų metams. Tačiau yra ir kitokių programų, kuriomis galima susikurti pakankamai profesionaliai atrodančias brošiūras smulkiam verslui.

"Microsoft Word" gal ir nėra idealus profesionaliai spaudai, tačiau galima šį tą pasidaryti, jei pasirinksite tinkamus šablonus. Nebūtina remtis „Word‘e“ numatytais šablonais - Microsoft's Office svetainė turi daugiau nei 80 nemokamųbrošiūrų ir bukletų maketų šablonų, kurie gali būti pritaikyti tiek Word, tiek Publisher programoms. Papildomai smulkiam verslui galite rasti nemokamų Word’inių brošiūrų šablonų HP svetainėje.

Mac vartotojai gali kurti patrauklias brošiūras Apple‘s iWork puslapiuose. Šie puslapiai turi įprastus šablonus, bet nemokamai galite parsisiųsti papildomus iWork šablonus, kuriuos rasite iWork Šablonų bloge.


Jei ieškote darbalaukyje publikuojamų maketavimo programų, išbandykite PagePlus Starter Edition programą. Ji yra nemokama, pasižyminti paprastomis puslapių šablonų susikūrimo galimybėmis, stulpelių srautu bei galimybėmis perkelti ir užrakinti tekstų laukelius ar paveikslėlius. Pilna „PagePlus” versija turi daugiau galimybių ir kainuoja apie 260 Lt ($100).

Taip pat internete galima rasti nemažai svetainių siūlančių mokamus brošiūrų šablonus. Kaip kuriose jų, galite rasti šimtus brošiūrų, bukletų ir kt. šablonų, kuriuos galite išsibandyti nemokamai ir tik po to įsigyti patinkantį. Taip pat daugumas šių puslapių siūlo keletą nemokamų šablonų, kuriuos galite atsisiųsti.

Žingsnis Nr. 2: Spauda

Jei nusprendėte spausdintis brošiūras pats, tokiu atveju geriausia turėti spausdintuvą su dvipusio spausdinimo funkcija pavyzdžiui, "HP Officejet 6000 Wireless. Sprendimas, spausdinti ant savo spausdintuvo ar ne, labiausiai priklauso nuo brošiūrų kiekio, kurį norite atspausdinti. Jei jums reikia daugiau nei 100 vnt. brošiūrų, tokiu atveju geriausiai pasikliauti spaustuve, kurios kaina gali būti kur kas optimalesnė (priklausomai nuo spausdinamo kiekio), nei spausdinant savo spausdintuvu. Taip pat spaustuvės papildomai atlieka lankstymo, susegimo ar siūvimo funkcijas, kas namų sąlygomis gali būti per sudėtinga ar netgi neįmanoma.


Norėdami sužinoti ar Jūsų spausdintuvas turi dvipusio spausdinimo funkciją, eikite į spausdintuvo parametrų (Properties) meniu ir suraskite pasirinktį, kuri pavadinta kažkas panašaus į „dvipusis spausdinimas“ ("Two-sided (Duplex) Printing") ar „spausdinimas ant abiejų pusių“. Jei negalite rasti tokių meniu parametrų, vadinasi jūsų spausdintuvas neturi dvipusio spausdinimo funkcijos arba jums reikia atsisiųsti papildomų tvarkyklių. Brošiūroms visuomet reikia dvipusio spausdinimo, todėl spausdintuvas su automatiniu dvipusisuspausdinimu sutaupytų jūsų laiką, kurį išeikvotumėte kiekvieną lapą pervertinėjant rankiniu būdu.

Automatinis spausdintuvas turintis dvipusio spausdinimo funkciją geriausiai spausdina ant 90  - 200 g popieriaus, bet taip pat gali spausdinti ir ant 250 g. popieriaus. 

Jei turite daugiau vertingų nuorodų šia tema, - pasidalinkite!
 

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą